top of page

Andrea, mamička Adrianka (23 mesiacov)

v programe od 13 mesiacov

 

S Adriankom sme program Play Wisely začali navštevovať v jeho 13tich mesiacoch. Priznám sa, spočiatku som bola trochu skeptická. Obávala som sa najmä, ako naše živé striebro dokáže obsedieť čo i len 10 minút a sústrediť sa na pokyny a úlohy. Musím povedať, že už prvá ukážková hodina ma naozaj veľmi milo prekvapila a rozhodli sme sa v hraní pokračovať.

Momentálne sa chystáme navštevovať už tretí cyklus. Lekcie s lektorkou Hankou O. sú veľmi zábavné a čas na nich vždy utečie ako voda. Od prvého momentu vedela Hanka Adrianka hravou formou a dobrou náladou zaujať, usmerniť a ja ostávam prekvapená, ako sa náš inak neposedný chlapec sústredí na aktivity, spolupracuje a hra o vyslovene teší.

 

Navyše, prínos múdreho hrania je veľmi znateľný, čo považujem za veľký bonus. Adrianko v predstihu poznal základné farby, tvary, zaujímajú ho čísla, začína sám ukazovať na čísla v jeho okolí a dokonca počítať predmety, všimli sme si aj nemalé pokroky v reči. Veľmi oceňujem cvičenia na jemnú aj hrubú motoriku, ktorými sa inšpirujeme aj doma. Múdre hranie absolvujeme vo dvojici s kamarátom Šimonkom a ja som rada, že sa tak môže učiť aj spolupráci s rovesníkom.

Pre mňa, ako mamu, nie je nič krajšie, ako keď jej dieťa pred očami napreduje a cvičenie ho pritom veľmi zaujíma a teší sa z neho. Jednoznačne odporúčame všetkým rodičom, ktorí nad programom Play Wisely uvažujú!

Wisely uvažujú!

Zuzka, mamička Paťky (25 mesiacov)

v programe od 10 mesiacov

 

Keď sa mi narodila Paťka, s úžasom som sledovala každý jej pohyb a žasla nad vynaliezavosťou a šťastím dieťaťa.

S citlivosťou matky sa snažíte pozorovať a jemne povzbudzovať svoje dieťatko, ktoré presne vie čo, a aké potreby vyžaduje od okolia, len to treba vedieť rozpoznať. Z tohto dôvodu som chcela a hľadala v sebe, a aj našom prostredí priestor pre pochopenie a spôsob, ktorým by sa citlivo posúvalo ďalej vo svojom vnímaní a hľadaní.

 

Play Wisely mi to poskytlo a som nesmierne vďačná za Veve (Veroniku V.) a jej nesmiernu trpezlivosť, empatiu, ústretovosť a neutíchajúcu energiu, ktorou nás neraz vtiahla do deja a prítomností daných situácií. Patrícia plynule prechádza citlivými obdobiami a som rada aj za seba, že som aj ja objavila svoje vnútorné dieťa, prijala ho a zrazu plynú veci jednoducho a krásne, ďakujeme…

Martina, mamička Peťky (11 mesiacov)

v programe od 4 mesiacov

 

Moja Peťka sa narodila ako veľmi uplakané dieťatko. Ak nespala (so spaním bol tiež problém) a nejedla

tak plakala. Keď mala Peťka 3,5 mesiaca (bola stále dosť uplakaná a večne nespokojná), prvý krát sme vyskúšali ukážkovú lekciu Play Wisely zdarma. Už ukážková lekcia ju evidentne zaujala. Vydržala byť v strehu celých

30 minút a očividne ju to bavilo. A NEPLAKALA! 

 

Taktiež mi Play Wisely poskytlo iný pohľad na moje dieťa. Doma som opatrovateľkou, dojičkou, zabávačkou... Ale tu som bola pozorovateľom... Mohla som v pokoji, spoza Peťkinho chrbta pozorovať ako reaguje, ako sa učí, ako sa hrá. Poskytlo mi to priestor spoznávať jej osobnosť. V skratke - bol to veľmi príjemne strávený čas s mojou dcérkou Peťkou a jej lektorkou Veronikou V.

Skúsenosti našich rodičov

Katarína, mamička Stellinky (30 mesiacov)

v programe od 6 mesiacov

 

"Stellinka navštevuje Play Wisely už vyše 2 rokov. Sme veľmi spokojní s výsledkami, ktoré u nej vidíme. Ako 13-mesačná spoznala písmená a čísla na značkách áut, ukázala na ne a očkami sa pýtala "čo to je, to poznám...". Vo veku 2 rokov a 9 mesiacov si spojila písmeno so slovom. Pri ukázaní a vyslovení písmena "E", povedala "E, Evka, Emka". V našej škôlke nás učiteľky informovali, že Stellinka reaguje rýchlejšie pri úlohách ako 4 - 5 ročné deti.

Moja dcérka sa zakaždým veľmi teší na lektorku Veroniku a bez váhania ju chytí za ruku a nechá ma vzadu samu. Obdivujem tu nekonečnú trpezlivosť a profesionalitu s akou sa pri lekciach s deťmi pracuje. Stellinka je na lekciach šťastná a ja ako mama vidím ako sa psychicky aj fyzicky rozvíja veľmi pozitívne, čo je aj veľká zásluha našej lektorky Veroniky.

Ďakujeme a odporúčame každému, aby dožičil rozvoj svojmu dieťaťu touto úžasnou metódou a ďakujeme zvlášť pani lektorke Veronike za jej trpezlivosť, láskavosť a vysokú profesionalitu. Odporúčame aj pre ostatné mamičky, aby podporili rozvoj svojich detí návštevou tohto skvelého zariadenia."

Dominika, mamička Stelky (21 mesiacov)

"O metóde Play Wisely som sa dozvedela na plávaní, ktoré navštevujeme s dcérou od 12 mesiacov. Naša dcéra je veľmi hravé dieťa, preto som sa rozhodla pre ukážkovú hodinu. Stelke sa prvá hodina veľmi páčila. V playku sme pokračovali od 14 mesiacov a chodíme stále. 

Veronika, Veve je výborná inštruktorka, ktorá vie deti zaujať, venovať sa a hlavne byť trpezlivou a všímavou čo je pre deti najlepšie. Hrávame sa vo dvojici, čo je veľkým prínosom, lebo Stelka sa pomaly učí podeliť s hračkami, čakať na ostatných. Už pri príchode do centra sa teší, kde to ideme a hovorí: "Veve"."

Alžbeta, mamička Paťka (42 mesiacov)

v programe od 36 mesiacov

 

O kurze Play Wisely som sa dozvedela úplne náhodou od jednej mamičky. Play Wisely sme začali navštevovať keď mal Paťko 3 roky. Hneď po prvej ukážkovej hodine som vedela, že pre syna to bude to, čo hľadáme. Predtým ako sme začali navštevovať kurz, Paťko moc nerozprával, vadil mu hluk, automaticky cúval od davu deti. Mali sme menší problém s jemnou a hrubou motorikou. Nevedel sa dlhšie sústrediť na jednu vec.

 

Kurz Play Wisely a lektorka Veronika V. dokázala so synom nemožne. Paťko dokázal vydržať počas celej lekcie, sústrediť sa a pekne spolupracovať. Paťkovi sa počas navštevovanie kurzu zlepšila pozornosť, jemná aj hrubá motorika. Začal pekne rozprávať, nevadí mu výskot ani dav detí, práve naopak - teší sa z nich.

Neskôr sme začali navštevovať aj kurz Dúhovej terapie hrou, s lektorkou Veronikou V a Monikou. Sú to veľmi milé dievčatá, ktoré to proste vedia s deťmi, majú neuveriteľnú trpezlivosť a vidno, že to čo robia pre deti, ich baví, proste je to v nich a dokážu s deťmi nemožne - klobúk dole. Paťko dokázal vydržať 45min a pekne spolupracovať. Tešil sa a vždy chcel po lekcii ešte ostať, tak sa mu páčilo. Z našej strany max. spokojnosť. Ďakujeme veľmi pekne za všetko.

Alexandra, mamička Eli (22 mesiacov)

v programe od 10 mesiacov

 

Múdre hranie som objavila, keď som hľadala iný, ako pohybový krúžok. Pri skúšobnej hodine sa Elka (vtedy 10 mesačná) tvárila neurčito, takže som nebola úplne presvedčená, čo ďalej. Dnes (Elka ma 22mesiacov) a musím povedať, že to bola jedna z najlepších investícii. Od začiatku sme chodili na lekcie vo dvojici s kamarátkinou dcérou, čo Elku úžasne trénovalo v trpezlivosti, že neexistuje len ona, ale musí počkať kým dokončí hru tá druhá. Dnes úž len s úsmevom sledujeme, ako jedna druhú pozorujú, čakajú na seba, podávajú si pomôcky :-)

Elkina presnosť aj pri tých najmenších predmetoch ma neustále fascinuje. A čo ma neprestáva udivovať je jej spôsob uvažovania cez asociácie - ako si dokáže veci pohotovo prepojiť... . V tomto je hra s kartami unikátna. Trénuje okamžité reakcie a súvis medzi jednotlivými predmetmi. No a to, že v 22mesiacoch pozná všetky farby, väčšinu tvarov a sama si spieva abecedu...to je už len taká čerešnička na torte, za ktorú ďakujeme aj Play Wisely a úžasnej, vždy usmiatej Veronike V. :-)

Zaujímavým paradoxom tiež je, že aj napriek tomu, že som "playko" našla ako "nie-pohybový" krúžok, vo finále nás posunul míľovými krokmi dopredu aj v hrubej motorike, v ktorej bola Elizabetka značne pozadu. Vďaka správnemu 

nakopnutiu a stimulácii od Veroniky V. sme začali rehabilitovať a dnes sa z každého pokroku tešíme spoločne.

bottom of page